od_nowa

Treningi pamięci dla seniorów i seniorek z Grunwaldu

seniorzyedukacjawarsztaty

Marzec oznacza, że zbliża się wiosna i prawie już czujemy ją w powietrzu! Od początku roku dbamy o kondycję fizyczną, czas więc zająć się stanem naszych umysłów! Czas na kolejną propozycję wspólnych działań w prowadzonym przez Fundację Ładne Historie Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim. Tym razem skupiamy się na seniorach i seniorkach zamieszkałych na naszym ulubionym osiedlu we Wrocławiu – już od 9 marca zachęcamy do wzięcia udziału w cyklicznych spotkaniach z Beatą Działą, która nauczy Was jak w prosty sposób poprawić swoją pamięć.

Czym są treningi pamięci? Są to zajęcia warsztatowe mające na celu zapoznanie uczestników z różnymi metodami pracy z własnymi procesami pamięciowymi, metodami ich doskonalenia oraz niestandardowymi metodami zapamiętywania. W trakcie zajęć wykorzystywane są różne formy aktywności taki jak: prezentacja multimedialna, praca w grupach, gry, zabawy, praca indywidualna, ćwiczenia. Ważnym aspektem zajęć jest pobudzanie kreatywności uczestników i ich integracja.

Spotkania odbywają się co środę w godzinach 13:00-15:00 w siedzibie w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA (w podwórku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro).

Niebieska pozioma grafika. Po środku napis: treningi pamięci dla seniorek i seniorów z Grunwaldu. Po prawej stronie napisu rysunek białego klucza, po lewej ciemnoniebieskiego.
projekt graficzny: Zuzanna Tokarska

Zapisy:

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a jedynym warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się. Zgłoszenia przyjmujemy je na dwa sposoby:

  • telefonicznie (71) 757 15 87 - od poniedziałku do piątku od 13:00 do 15:00
  • przez formularz dostępny zgłoszeniowy: bit.ly/TRENINGIpamieciGRUNWALD

Zapisanie się na zajęcia jest równoznaczne z akceptacją zapisów regulaminu: https://bit.ly/TRENINGIpamieciREGULAMIN

Prowadząca:

Beata Działa – pedagożka, psycholożka, doktorantka na Uniwersytecie Wrocławskim – pisze pracę na temat uczenia się seniorów – liderów lokalnych. Od kilku lat pracuje jako trenerka/edukatorka w ramach działalności organizacji pozarządowych, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz angażując się w lokalne i międzynarodowe projekty, prowadzi warsztaty dla grup zagrożonych marginalizacją oraz wykluczeniem społecznym, a także seniorów, osób dorosłych i dzieci. Prywatnie mama rocznego Ignasia, pasjonatka podróży i żeglarstwa morskiego. Spokój odnajduje w naturze i samotności.

Harmonogram:

  • 9.03.2022, godz. 13:00-15:00 - Zajęcia wprowadzające – Czym jest pamięć? Jakie są rodzaje pamięci? Jak zapamiętujemy? Dlaczego zapominamy?
  • 16.03.2022, godz. 13:00-15:00 - Mnemotechniki – czym są techniki pamięciowe?
  • 23.03.2022, godz. 13:00-15:00  - Pamięć autobiograficzna, czyli dlaczego pamiętamy to co było kiedyś lepiej od bieżących wydarzeń?
  • 30.03.2022, godz. 13:00-15:00  - Trening funkcji poznawczych. Pamięć, uwaga, percepcja – czym są i jak je usprawniać.
  • 6.04.2022, godz. 13:00-15:00  - Zakładkowa metoda zapamiętywania – co to takiego?
  • 20.04.2022, godz. 13:00-15:00  - Czy kreatywność ma coś wspólnego z zapamiętywaniem?
  • 27.04.2022, godz. 13:00-15:00  - Podsumowanie cyklu.

Niebieski plakat. U góry duży nagłówek: "seniorko i seniorze! Zatroszcz się o swoją pamięć". Poniżej mniejszy tekst: zapraszamy na bezpłatne treningi pamięci. Zadbasz o swoją kondycję intelektualną, poznasz sposoby usprawniające zapamiętywanie informacji, zwiększysz szanse na zachowanie dobrego stanu umysłu! Zajęcia odbywają się co środę w godzinach 13-15 (9.03, 16.03, 23.03, 30.03, 6.04, 20.04 oraz 27.04). Każde z nich odbywa się w siedzibie Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki Od Nowa - w podwórku przy ul. Skłodowskiej-Curie 63A (I piętro). Dlalej na grafice widnieją informacje o zapisach oraz rysunek kluczy.
projekt graficzny: Zuzanna Tokarska


Projekt „CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ PLAC GRUNWALDZKI” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA - pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA