od_nowa

Treningi pamięci dla seniorów i seniorek z Grunwaldu

seniorzyedukacjawarsztaty

Marzec oznacza, że zbliża się wiosna i prawie już czujemy ją w powietrzu! Od początku roku dbamy o kondycję fizyczną, czas więc zająć się stanem naszych umysłów! Czas na kolejną propozycję wspólnych działań w prowadzonym przez Fundację Ładne Historie Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim. Tym razem skupiamy się na seniorach i seniorkach zamieszkałych na naszym ulubionym osiedlu we Wrocławiu – już od 9 marca zachęcamy do wzięcia udziału w cyklicznych spotkaniach z Beatą Działą, która nauczy Was jak w prosty sposób poprawić swoją pamięć.

Czym są treningi pamięci? Są to zajęcia warsztatowe mające na celu zapoznanie uczestników z różnymi metodami pracy z własnymi procesami pamięciowymi, metodami ich doskonalenia oraz niestandardowymi metodami zapamiętywania. W trakcie zajęć wykorzystywane są różne formy aktywności taki jak: prezentacja multimedialna, praca w grupach, gry, zabawy, praca indywidualna, ćwiczenia. Ważnym aspektem zajęć jest pobudzanie kreatywności uczestników i ich integracja.

Spotkania odbywają się co środę w godzinach 13:00-15:00 w siedzibie w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA (w podwórku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro).

Niebieska pozioma grafika. Po środku napis: treningi pamięci dla seniorek i seniorów z Grunwaldu. Po prawej stronie napisu rysunek białego klucza, po lewej ciemnoniebieskiego.
projekt graficzny: Zuzanna Tokarska

Zapisy:

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a jedynym warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się. Zgłoszenia przyjmujemy je na dwa sposoby:

  • telefonicznie (71) 757 15 87 - od poniedziałku do piątku od 13:00 do 15:00
  • przez formularz dostępny zgłoszeniowy: bit.ly/TRENINGIpamieciGRUNWALD

Zapisanie się na zajęcia jest równoznaczne z akceptacją zapisów regulaminu: https://bit.ly/TRENINGIpamieciREGULAMIN

Prowadząca:

Beata Działa – pedagożka, psycholożka, doktorantka na Uniwersytecie Wrocławskim – pisze pracę na temat uczenia się seniorów – liderów lokalnych. Od kilku lat pracuje jako trenerka/edukatorka w ramach działalności organizacji pozarządowych, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz angażując się w lokalne i międzynarodowe projekty, prowadzi warsztaty dla grup zagrożonych marginalizacją oraz wykluczeniem społecznym, a także seniorów, osób dorosłych i dzieci. Prywatnie mama rocznego Ignasia, pasjonatka podróży i żeglarstwa morskiego. Spokój odnajduje w naturze i samotności.

Harmonogram:

  • 9.03.2022, godz. 13:00-15:00 - Zajęcia wprowadzające – Czym jest pamięć? Jakie są rodzaje pamięci? Jak zapamiętujemy? Dlaczego zapominamy?
  • 16.03.2022, godz. 13:00-15:00 - Mnemotechniki – czym są techniki pamięciowe?
  • 23.03.2022, godz. 13:00-15:00  - Pamięć autobiograficzna, czyli dlaczego pamiętamy to co było kiedyś lepiej od bieżących wydarzeń?
  • 30.03.2022, godz. 13:00-15:00  - Trening funkcji poznawczych. Pamięć, uwaga, percepcja – czym są i jak je usprawniać.
  • 6.04.2022, godz. 13:00-15:00  - Zakładkowa metoda zapamiętywania – co to takiego?
  • 20.04.2022, godz. 13:00-15:00  - Czy kreatywność ma coś wspólnego z zapamiętywaniem?
  • 27.04.2022, godz. 13:00-15:00  - Podsumowanie cyklu.

Niebieski plakat. U góry duży nagłówek: "seniorko i seniorze! Zatroszcz się o swoją pamięć". Poniżej mniejszy tekst: zapraszamy na bezpłatne treningi pamięci. Zadbasz o swoją kondycję intelektualną, poznasz sposoby usprawniające zapamiętywanie informacji, zwiększysz szanse na zachowanie dobrego stanu umysłu! Zajęcia odbywają się co środę w godzinach 13-15 (9.03, 16.03, 23.03, 30.03, 6.04, 20.04 oraz 27.04). Każde z nich odbywa się w siedzibie Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki Od Nowa - w podwórku przy ul. Skłodowskiej-Curie 63A (I piętro). Dlalej na grafice widnieją informacje o zapisach oraz rysunek kluczy.
projekt graficzny: Zuzanna Tokarska


Projekt „CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ PLAC GRUNWALDZKI” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA