od_nowa

Wakacyjna przygoda na osiedlu Plac Grunwaldzki

dzieci i młodzieżedukacjafilmmuzykaNasz Grunwaldwarsztatysport

Za nami miesiąc intensywnych działań edukacyjno-animacyjnych na osiedlu Plac Grunwaldzki! Dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego udało się nam udowodnić, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne i że wrocławski Grunwald może być osiedlem pełnym przygód!

Grupa dzieci wraz z dwójką dorosłych tańczy na trawie między niskimi budynkami.
fot. Marta Sobala

Sierpień to zwykle czas wakacji, w którym miasta świecą pustką i tylko nieliczne osoby okres ten spędzają na rodzimych podwórkach – przynajmniej było tak do momentu wybuchu pandemii. Ostatnie dwa lata pokazały nam, że coraz więcej dzieci i młodzieży lato spędza w mieście i to właśnie dla nich przygotowaliśmy cykl zajęć edukacyjno-animacyjnych pod wspólną nazwą „Wakacyjna przygoda”. 

Nasze sierpniowe działania skupiliśmy w trzech miejscach Grunwaldu: na podwórku położonym pomiędzy ulicami Górnickiego, Sienkiewicza, Sępa-Szarzyńskiego i Benedyktyńską (gdzie nasz zespół edukatorów i edukatorek pojawiał się już w zeszłym roku), na podwórku przed siedzibą Centrum Aktywności Lokalnej przy Skłodowskiej-Curie 63a, a także w zupełnie nowym miejscu – na łące zlokalizowanej na terenie grunwaldzkiego kampusu Uniwersytetu Wrocławskiego. Działania na terenie kampusu są efektem naszej współpracy z Kamilą Kamińską-Sztark – Pełnomocniczką Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego ds. odpowiedzialności społecznej – oraz zainicjowanym przez Fundację Ładne Historie Partnerstwem Lokalnym „Nasz Grunwald”.

wakacyjna przygoda fot marta sobala 4 of 13  s
fot. Marta Sobala

Co konkretnie zrealizowaliśmy dla najmłodszych mieszkanek i mieszkańców osiedla Plac Grunwaldzki?

27 lipca zaczęliśmy od rozgrzewki i treningu sportowego dla dzieci i młodzieży, 31 lipca pod okiem Natalii Jerzak podwórkowi ogrodnicy stworzyli roślinne printy, a 7 sierpnia na warsztat wzięliśmy sztuki performatywne i pantomimę (nasze zaproszenie przyjął Teatr Kulka). W drugiej połowie sierpnia podwórko pomiędzy ulicami Górnickiego, Sienkiewicza, Sępa-Szarzyńskiego i Benedyktyńską zmieniliśmy w mały skate park – dzięki warsztatom prowadzonym 28 sierpnia wspólnie ze Skate Academy – oraz plener dla osiedlowej orkiestry podczas sobotnich zajęć z rytmiki i umuzykalniania prowadzonych przez edukatorkę z Szkoły Muzycznej TONY.

wakacyjna przygoda fot marta sobala 2 s
fot. Marta Sobala

Nowe, wyjątkowe miejsce na mapie Grunwaldu!

Wspólnie z zespołem Biura ds. odpowiedzialności społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego – i w ramach działań wokół Partnerstwa Lokalnego „Nasz Grunwald” – udało się nam zrealizować pierwsze wydarzenia na łące należącej do Kampusu Grunwaldzkiego! 28 sierpnia rano spotkaliśmy się tam na „Muzycznym śniadaniu”, tego samego dnia wieczorem mieliśmy okazję zrealizować pierwszy plenerowy pokaz filmowy! Dzięki współpracy z Wrocławską Fundacją Filmową na Grunwaldzie wyświetliliśmy niezwykle mądry i wzruszający film „Nazywam się Cukinia”.

sniadanie fot marta sobala 2 s
fot. Marta Sobala


„Wakacyjna przygoda na osiedlu Plac Grunwaldzki” to projekt zrealizowany przez Fundację Ładne Historie dzięki finansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

Logotyp Gminy Wrocław. Biały napis "Wrocław" na czarnym tle, obok czarny dopisek "miasto spotkań" na białym tle.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA