od_nowa

Warsztat antydyskryminacyjny dla społeczności Wikipedii

warsztatyedukacjapolecamy

Zapraszamy Was na warsztat antydyskryminacyjny organizowany przez równościowe stowarzyszenie 9dwunastych. Będzie to spotkanie osób, które tworzą hasła na Wikipedii. Spotkanie, by dzielić się wiedzą, dawać osobom zaangażowanym w Wikipedię użyteczne narzędzia, uwrażliwiać na treści związane z równym traktowaniem, przeciwdziałaniem dyskryminacji, poznać się wzajemnie.

Zapraszamy 11 osób z dowolnej części kraju chętnych do zgłębiania tematów równościowych i antydyskryminacyjnych.

Grafika przedstawia logo Wikipedii. Wokoło znajduja się ręcę osób o różnych kolorach skóry. Na dole jest napis: Nowe drogi dla praw człowieka - online Warsztaty antydyskryminacyjne dla społeczności Wikipedii. Na górze są loga stowarzyszenia 9dwunastych i Aktywnych Obywateli.
materiały organizatora

Kiedy i gdzie

Termin spotkania to 13–14 maja we Wrocławiu. Warsztat to łącznie 9 godzin – sobota 16:00–20:00, niedziela 10:00–15:00. Są fundusze, by sfinansować jeden nocleg (z soboty na niedzielę) i podróże w obie strony pkp/autobusem czy autem do wysokości biletów pkp/pks (zwrot tylko dla osoby będącej właścicielką-lem auta). Zapewniamy też catering na czas wydarzenia. Warsztat poprowadzą Ania i Grzegorz z naszego stowarzyszenia. Mają w tym wieloletnie doświadczenie.

W tym roku stowarzyszenie 9dwunastych ma już na swoim koncie dwa udane warsztaty antydyskryminacyjne: pierwszy dla influencerek i influencerów, drugi dla osób z organizacji, urzędów i innych grup formalnych i nieformalnych działających na terenie województwa podlaskiego. Było super, więc tym bardziej z podekscytowaniem i energią czekają na kolejne spotkanie antydyskryminacyjne!

Zapisy

Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego: forms.gle/UQqpkUJNMtzcpphf9!
Rekrutacja tylko do 28 kwietnia 2023 r.

Macie pytania? Napisz: magdalena.plaza@9dwunastych.org

O organizatorach

Stowarzyszenie ma siedzibę w Białymstoku. Od kilku lat działamy zarówno w Białymstoku, jak i we Wrocławiu – nasz zespół jest z różnych stron Polski. Prowadzimy edukację antydyskryminacyjną, równościową i warsztaty asertywności i samoobrony dla osób kobiecych WenDo oraz wspieramy młodzież w byciu liderkami i liderami zmian społecznych. Tym, co daje nam siłę i energię, są ludzie wokół nas, którym wartości demokratyczne, prawo człowiecze i na rzecz ochrony klimatu są bliskie. Zachęcamy do zerknięcia na naszą stronę internetową i facebooka

O projekcie

„Nowe drogi dla praw człowieka – online i offline” Stworzyliśmy-łyśmy przestrzeń do wspólnego działania dla różnych osób, bo wierzymy, że prawa człowieka i edukacja antydyskryminacyjna są fundamentami budowania przyjaznej przyszłości dla wszystkich.

Warsztaty, szkolenia, spotkania, kawiarenki… W naszym projekcie działamy intensywnie i na wielu polach. Osobami, z którymi pracujemy najwięcej, są członkinie i członkowie grup większościowych, mających wpływ na światopogląd młodzieży i osób dorosłych: aktywiści i aktywistki, osoby zatrudnione w edukacji i kulturze oraz instytucjach publicznych, urzędach, osoby publikujące w mediach społecznościowych oraz na Wikipedii.


Projekt jest sfinansowany z grantu nr K2d/0173 przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Plac Grunwaldzki OD NOWA to Centrum, w ramach którego dwa główne programy - Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim oraz Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży - współfinansowane są ze środków Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA