od_nowa

Wędrująca wystawa w Pasażu Grunwaldzkim!

W nowy rok wchodzimy śladami ikon wrocławskiej architektury, które zlokalizowane są w jednym, wyjątkowym miejscu – na osiedlu Plac Grunwaldzki! Wszystkie mieszkanki i mieszkańców osiedla zapraszamy do Pasażu Grunwaldzkiego, gdzie w lutym obejrzycie „Wędrującą wystawę” – serię plakatów ilustrujących przemiany w zabudowie naszego ulubionego osiedla.

od nowa pasaz  nowe logo2

„Wędrująca wystawa” to jeden z elementów dedykowanego osiedlu Plac Grunwaldzki projektu Fundacji Ładne Historie, który zrealizowany został w ramach 24. edycji Programu Mikrogranty NGO. W jego ramach aktywiści działający wokół inicjatywy Plac Grunwaldzki OD NOWA – przyszłego Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim – przeprowadzili serię wywiadów z mieszkankami i mieszkańcami osiedla, pytając o najważniejsze zmiany, którym na przestrzeni kilku dekad podlegała przestrzeń publiczna w tym obszarze Wrocławia, a także o rolę architektury i urbanistyki w życiu społecznym osiedla.

W czasie obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią wszyscy z tęsknotą patrzymy na przestrzeń miasta i wszystkie jej składowe – w tym przede wszystkim budynki pamiętające historię powojennego Wrocławia, podwórka i zakamarki osiedlowe, z którymi wiążą się nasze wspomnienia, a także symboliczne dla miasta ikon architektury, które na stałe wpisały się w charakter naszego ulubionego osiedla. 

Jednym z efektów działań grupy projektowej jest seria plakatów prezentujących osiedle w kontekście przemian – architektonicznych i urbanistycznych – które na co dzień umykają naszej uwadze. Teraz wystawa, dotąd prezentowana jedynie w witrynach lokali usługowych, zagościła w samym sercu Placu Grunwaldzkiego, którego centralnym punktem jest Pasaż Grunwaldzki. Obiekt handlowy na stałe wpisał się w pejzaż tego kultowego punktu na mapie miasta.

Plakaty przygotowane w ramach wystawy możecie pobrać za darmo i samodzielnie wydrukować. Znajdziecie je online - TUTAJ.

„Wędrująca Wystawa” dostępna będzie w okresie od 30 stycznia do 28 lutego w przestrzeni otwartej Pasażu Grunwaldzkiego (partner naprzeciwko wejścia głównego od strony Ronda Reagana).

W miesiącu lutym Pasaż Grunwaldzki otwarty jest w godzinach 9:00-21:00 (poniedziałek-sobota) oraz 10:00-20:00 (niedziela).

od nowa pasaz  kafel

Organizatorem projektu „Jak powstawał Plac Grunwaldzki? Wirtualne kompendium wiedzy o naszym osiedlu” jest Fundacja Ładne Historie. 

Operatorami Programu Mikrogranty NGO programu są: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum Ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych „Tratwa”, Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” oraz Strefa Kultury Wroclaw.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA