od_nowa

Wędrująca wystawa w witrynach osiedla | Mikrogranty NGO

Świat na ekranach

2020 roku zatrzymał nas pandemicznie w domach i sprawił, że świat oglądaliśmy i oglądałyśmy głównie na monitorach komputerów i telefonów – wszystko to w trosce o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Wszyscy i wszystkie tęsknimy jednak do miejskiej przestrzeni publicznej i jej składowych – budynków pamiętających historię powojennego Wrocławia, podwórek i zakamarków osiedlowych, z którymi wiążą się nasze wspomnienia, a także symbolicznych dla miasta ikon architektury, które na stałe wpisały się w charakter naszego ulubionego osiedla.

Czas więc przyjrzeć się im OD_NOWA!

Wędrująca wystawa

Wszystkich mieszkańców i wszystkie mieszkanki Placu Grunwaldzkiego zapraszamy na niezwykłą wystawę zdjęć, która specjalnie dla naszych sąsiadów i sąsiadek – mając na uwadze bezpieczeństwo sanitarne w czasie pandemii – przygotowaliśmy w witrynach sklepów i punktów usługowych na osiedlu. Spacerując z psami, wychodząc po codzienne sprawunki lub udając się na jogging w pobliskim parku, szukajcie charakterystycznego koloru nasyconej żółci w sklepowych oknach!
Wybraliśmy 10 sekretnych lokalizacji na naszym ulubionym osiedlu, które będziemy ujawniać w tym tygodniu na naszym profilu na Facebook’u. Śledźcie nas i dajcie zaprosić się na spacer szlakiem #WĘDRUJĄCAWYSTAWA!

Przeżyjmy #OD_NOWA

„Wędrująca wystawa w witrynach osiedla” jest częścią projektu „Jak powstawał Plac Grunwaldzki? Wirtualne kompendium wiedzy o naszym osiedlu”, które Fundacja Ładne Historie realizuje w ramach Mikrograntów NGO.

W ramach projektu wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Osiedla Plac Grunwaldzki tworzymy niespodziankę – wirtualną przestrzeń, na której łamach będziemy wspólnie tworzyć i upowszechniać wiedze na temat historii, dziedzictwa i wydarzeń, które towarzyszyły osiedlu od momentu jego powstania. Po wiedzę sięgamy do pasjonatek i pasjonatów architektury i historii, którzy_re od lat obserwują i analizują nasze ulubione osiedle. Aby pogłębić naszą wiedzę na temat przemian społecznych na osiedlu, do rozmów zaprosiliśmy też nasze sąsiadki i sąsiadów – świadków lokalnej historii – które i którzy podzielili się z nami swoimi wspomnieniami.

Po lewej stronie zdjęcie charakterystycznych zaokrąglonych okien na wrocławskim wieżowcu, po pracej pomarańczowy prostokąt z czarnym napisem: Plac Grunwaldzki OD_NOWA: wędrująca wystawa w witrynach osiedla

Projekt realizowany w ramach Edycji 24. Programu Mikrogranty NGO – operatorami programu są: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum Ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych „Tratwa”Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” oraz Strefa Kultury Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA