od_nowa

Wiosenne porządki - podwórkowa metamorfoza

osiedlowe działania

Za oknami wiosna, czas więc na porządki! Agata Szydłowska, mieszkanka Grunwaldu, przygotowała w ramach programu Mikrogranty serię bezpłatnych warsztatów dla lokalnej społeczności, podczas których wspólnymi siłami odświeżymy podwórko w kwartale ulic: Smoluchowskiego, Wyspiańskiego, Łukasiewicza i Curie-Skłodowskiej.

Projekt „Wiosenne porządki - podwórkowa metamorfoza na Grunwaldzie” zakłada warsztaty kreatywne i ogrodnicze, wspólne sprzątanie podwórka oraz spacer dendrologiczny. Działania odbędą się na podwórku zlokalizowanym w kwartale ulic: Smoluchowskiego, Wyspiańskiego, Łukasiewicza i Curie-Skłodowskiej.

Zanim przejdziemy do wiosennych porządków, zorganizowana zostanie narada sąsiedzka, której celem jest zapoznanie się z mieszkańców i mieszkanek z inicjatywą, wyrażenie swojej opinii, a także włączenie się w organizację i aktywne kreowanie tego wydarzenia.

marcin szczygiel od nowa 123
Zdjęcie: Marcin Szczygieł

HARMONOGRAM:

  • 5.04, 17:00 

Narada sąsiedzka

lokalizacja: Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki przy ulicy Skłodowskiej-Curie 63a (I piętro, wejście od podwórka)

  • 29.04

Wiosenne porządki z okazji Dnia Ziemi

lokalizacja: podwórko w kwartale ulic: Smoluchowskiego, Wyspiańskiego, Łukasiewicza i Curie-Skłodowskiej

  • 20.05

Zielona integracja z okazji Dnia Sąsiada

lokalizacja: podwórko w kwartale ulic: Smoluchowskiego, Wyspiańskiego, Łukasiewicza i Curie-Skłodowskiej

Uczestnictwo w we wszystkich działaniach jest bezpłatne, jednak na warsztaty kreatywne obowiązują zapisy mailowe (warsztaty.na.podworku@gmail.com).


Projekt realizowany w ramach I edycji Mikrograntów 2023 - programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Operatorem ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych jest Wrocławski Instytut Kultury.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA