od_nowa

Wkrótce rusza drugi, wakacyjny nabór do Mikrograntów

polecamyosiedlowe działania

Jak spędzić wakacje w mieście? Najlepiej aktywnie działając na swoim osiedlu! 1 maja rusza drugi w tym roku nabór do Mikrograntów, w którym zgłosić można propozycje na letnie i wczesnojesienne pomysły na społeczne projekty w całym mieście. Od tego roku obok Fundacji Umbrella program koordynuje Wrocławski Instytut Kultury.

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego każdy wrocławianin i wrocławianka może zgłosić swoje propozycje działań z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym i wzmacniającym więzi.

cover profil mikro nabor ii 1024x390

Propozycje projektów możecie zgłaszać od 1 do 15 maja w jednej z trzech ścieżek:

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Inicjatywy w tym naborze będą mogły być realizowane do 30 września.

Jakie pomysły możecie zgłaszać?

Do programu przyjmujemy bardzo różnorodne propozycje inicjatyw, których celem jest wzajemne poznanie się, integracja, ciekawe spędzanie lata i jesieni w mieście, dzielenie się pasjami, a także udzielanie sobie wsparcia. Mogą to być różnego rodzaju warsztaty, tematyczne spotkania, wędrówki śladami ciekawych osiedlowych historii lub inne sąsiedzkie aktywności – najważniejsze, by angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki Waszej najbliższej okolicy, a także umożliwiały im jej poznanie.

Po pierwszym naborze wiemy już, że sytuacja wojny w Ukrainie oraz pojawienia się w naszym mieście tysięcy nowych mieszkańców i mieszkanek, znajduje odzwierciedlenie w Waszych pomysłach. Pamiętajcie, że działania w ramach Mikrograntów mogą być okazją, by spróbować włączyć rodziny uciekające przed wojną  w aktywności dające im poczucie bezpieczeństwa, a także pozwalające na wytchnienie i dobry czas w przyjaznej, ale nowej dla nich społeczności.

Zainspirujcie się!

Szukacie przykładów działań, które do tej pory udało się zrealizować w ramach Mikrograntów? Koniecznie zapoznajcie się z pomysłami, które już realizowaliśmy w poprzednich majowych naborach lub zajrzyjcie do opisów świeżo wybranych projektów. Już w marcu zgłosiliście do nas sporo wydarzeń plenerowych, więc zapoznanie się z nimi może być dla Was dobrą inspiracją do działań. 

Zajrzyjcie na archiwalną stronę, by przejrzeć pomysły realizowane w Mikrograntach od 2014 roku! 

Spotkania informacyjne online jak i na żywo

kafel mikro nabor ii spotkania

Wszelkie pytania lub wątpliwości, można rozwiać, biorąc udział w spotkaniach informacyjnych, na których przedstawione zostaną szczegółowe zasady i terminy związane z realizacją projektu. Spotkania tym razem odbędą się za równo w sieci (na facebookowym profilu Mikrograntów) oraz na żywo.

Spotkanie ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 17:30, Mikrogranty NGO zostaną omówione 27 kwietnia, a kolejnego dnia, 28 kwietnia zaplanowano transmisję spotkania o Mikrograntach młodzieżowych. Z kolei 5 maja o 17:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) zaplanowano otwarte spotkanie o wszystkich trzech ścieżkach. Konsultować można się również indywidualnie – mailowo, telefonicznie i osobiście, w trakcie trwania naboru.

Przydatne dokumenty

Przed zgłoszeniem zapoznajcie się z najważniejszymi dokumentami:

Polecamy też manuale, które mogą pomóc w przygotowaniach:

Macie pytania?

Zanim zgłosicie swój pomysł przez formularz warto skonsultować się z zespołem Mikrograntów. Dzięki temu możecie uniknąć niemiłych niespodzianek związanych z błędami formalnymi, doszlifować swoją propozycję i sprawdzić, czy Wasza inicjatywa wpisuje się w ramy programu. Pytajcie, rozmawiajcie i konsultujcie – okazji będzie całkiem sporo! W trakcie naborów – możecie skonsultować Wasze pomysły telefonicznie i mailowo!

Ogólny kontakt: mikrogranty@instytutkultury.pl, +48 71 712 75 72 

Kontakt do koordynatorek: 

mikro nabor ii plakat online


Więcej informacji: wroclaw.pl/mikrogranty

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA