od_nowa

Wolontariat

Szukamy wolontariuszek i wolontariuszy, którzy chcą razem z nami sprawiać, że życie na osiedlu Plac Grunwaldzki staje się piękniejsze. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, posiadających chęć do poświęcenia swojego wolnego czasu na pomoc w działaniach Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA.

Mały, uśmiechnięty chopiec puszcza duże bańki mydlane podczas osiedlowego pikniku. W tle za nim widać inne bawiące się dzieci i rozmawiających ze sobą rodziców.
Fot. Marcin Szczygieł

Dlaczego wolontariat?

Chcemy zacieśniać więzi, pomagać potrzebującym i rozwijać lokalną sieć współpracy.  Chcemy realizować nasze projekty z mieszkankami i mieszkańcami osiedla i wszystkimi, którym Grunwald i nasze inicjatywy są bliskie sercu.

W końcu CAL to nie tylko fizyczne miejsce, ale przede wszystkim wspólnota – sąsiedzka, wielopokoleniowa i międzykulturowa!

Chcesz włączyć się w nasze działania? 

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza internetowego: bit.ly/wolontariatGRUNWALD

Na pierwszym planie zdjęcia widoczne dzieciaki zasłuchane w koncercie. W tle siedzą dwie osoby, grają na gitarze oraz wiolonczeli.
fot. Marta Sobala

Jakie zadania przewidujemy dla wolontariuszek i wolontariuszy?

  • pomoc w organizacji wydarzeń na rzecz osiedla Plac Grunwaldzki;
  • pomoc sąsiedzka;
  • pomoc osobom animującym Centrum Dzieci i Młodzieży - wyjścia poza Centrum, asysta podczas zajęć, oraz wsparcie w komunikacji z dziećmi i młodzieżą, które nie posługują się językiem polskim;
  • wolontariat językowy - tłumaczenie tekstów informacyjnych na stronę placgrunwaldzki.com (przede wszystkim informacje na temat oferty dostępnej dla osób, które nie posługują się językiem polskim); dyżury w przestrzeni coworkingowej dla Ukrainek i Ukraińców na Nauczycielskiej 8/4 - przestrzeni pracy, nauki i spotkań; wsparcie dzieci i młodzieży w procesie nauki - np. korepetycje w ich ojczystym języku lub pomoc w nauce języka polskiego.
  • wolontariat akcyjny: jeśli masz pomysł na osiedlowe działania z lokalną społecznością — odezwij się do nas!

Dwie młode kobiety i jedna seniorka rozmawiają roześmiane. Wokół nich drzewa iglaste.
fot. Marcin Szczygieł

Jeżeli chcesz zacząć z nami wolontariacką współpracę i wesprzeć powyższe działania, prosimy o wypełnienie formularza: bit.ly/wolontariatGRUNWALD.

W przypadku pytań odnośnie do współpracy możecie kontaktować się z nami mailowo: wolontariat.wroclaw@ladnehistorie.pl

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA