od_nowa

Wolontariat

Szukamy wolontariuszek i wolontariuszy, którzy chcą zaangażować się w działania związane ze wsparciem mieszkanek i mieszkańców Placu Grunwaldzkiego! Na osiedlu działamy już od jakiegoś czasu, wspierając sąsiadki i sąsiadów w czasie pandemii COVID-19 – chcemy zacieśniać więzi, pomagać potrzebującym i rozwijać lokalną sieć współpracy.

Na zdjęciu widoczne szczyty wrocławskich wieżowców, tzw. Sedesowców, z charakterystycznymi zaokrąglonymi oknami. Poniżej wierzchołki zielonych drzew. W tle błękitne niebo.
fot. Marta Sobala

Kogo szukamy?

Przede wszystkim:

  • osób ze statusem studenta_ki;
  • osób mieszkających w okolicach Placu Grunwaldzkiego (ze względów bezpieczeństwa chcemy ograniczyć konieczność poruszania się komunikacją publiczną)

Jeśli nie spełniasz powyższych kryteriów, ale chcesz się zaangażować w wolontariat na Grunwaldzie - nie szkodzi, każdego zachęcamy do czynnego udziału!

Zależy nam na stworzeniu bazy wolontariuszy chętnych do działania i gotowych zaangażować się w większe lub mniejsze prace na rzecz innych, jak i swojego najbliższego otoczenia. Naszym kolejnym celem będzie nawiązywanie relacji sąsiedzkich pomiędzy osobami w różnym wieku, zamieszkującymi rejon placu Grunwaldzkiego.

Do zadań wolontariuszy będą należeć m.in.:

  • wsparcie akcji animacyjnych i edukacyjnych odbywających się na osiedlu;
  • przeprowadzanie wywiadów z mieszkankami i mieszkańcami na temat ich potrzeb i pomysłów na przyszłość osiedla;
  • pomaganie seniorkom i seniorom w zakupach;
  • wyprowadzanie psów;
  • dystrybucja maseczek, materiałów informacyjnych i inne bieżące potrzeby, zgłaszane przez mieszkańców w związku z pandemią COVID-19;
  • pomoc przy świetlicy dla dzieci działającej od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30-19:30
  • roznoszenie obiadów dla Seniorów.

Wszyscy wolontariusze będą zaangażowani w nasz akcje osiedlowe na podstawie umów wolontariackich. Dodatkowo, pod koniec akcji, otrzymają certyfikat oraz list referencyjny. W ramach ochrony i zapewnienia bezpieczeństwa zapewniamy adekwatną ilość płynu do dezynfekcji i jednorazowych rękawiczek dla wolontariuszy.

Zarówno zainteresowanych jak i niezdecydowanych zapraszamy do kontaktu na adres mailowy: wolontariat.wroclaw@ladnehistorie.pl

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA - pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA