od_nowa

Wrocławski Budżet Obywatelski - głosowanie już za miesiąc

WBOosiedlowe działaniapolecamy

Wrocławski Budżet Obywatelski (WBO) to jeden z programów wrocławskiego budżetu partycypacyjnego. Oznacza to, że o części miejskiego budżetu współdecydują mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia.

Już od 24 września do 10 października 2022 można będzie oddać głos we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Nasz projekt osiedlowy uzyskał pozytywną oceną merytoryczną i będzie poddany pod głosowanie. Prawo głosu w WBO mają wszyscy mieszkańcy Wrocławia, niezależnie od wieku, obywatelstwa czy zameldowania. Liczą się także głosy dzieci.

290366225 554559329653146 2641649752703542106 n
fot. Marcin Szczygieł

Projekt osiedlowy numer 213

„Wyspy Zabaw” pozwolą zaktywizować rodziny i osoby w każdym wieku w tym dorosłych, studentów i seniorów do spędzania czasu na świeżym powietrzu w zielonej, bezpiecznej i estetycznej przestrzeni na terenie osiedla. Założenia inwestycji to rewitalizacja dwóch przestrzeni na terenie osiedla Plac Grunwaldzki - doposażenie w urządzenia zabawowe, rekreacyjne, sportowe i nasadzenia zieleni w przestrzeni podwórka wybrzeże Ludwika Pasteura oraz rewitalizacja zieleni na Skwerze im. Ireny Sendlerowej wraz z naprawą rampy i schodów na skwer na terenie. 

Powrót do swobody i integracji

Na Placu Grunwaldzkim brakuje infrastruktury, którą rodziny z dziećmi mogą wykorzystać do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Potrzeba stworzenia ogólnodostępnej i atrakcyjnej infrastruktury zabawowej oraz nowych nasadzeń to głos znacznej części młodszych i starszych obywateli osiedla. Celem projektu jest stworzenie miejsc przyjaznych mieszkańcom i umożliwienie im korzystania z potencjału ich podwórek czy skwerów. Inwestycja w infrastrukturę umożliwi lokalnej społeczności integrację i rozwijanie sąsiedzkich relacji, a także pozytywnie wpłynie na poprawę jakości życia na osiedlu.

Przez najbliższe cztery tygodnie będziemy promować projekt numer 213 „Wyspy Zabaw” przy okazji różnych wydarzeń na osiedlu. 

Głosowanie

Głosowanie odbędzie się w dniach 24 września - 10 października 2022. Głosowanie odbywa się elektronicznie na wroclaw.pl/wbo i papierowo w punktach do głosowania. Prawo głosu ma każdy mieszkaniec i mieszkanka Wrocławia niezależnie od wieku i narodowości. Aby głosować, nie jest potrzebne zameldowanie we Wrocławiu.

290512957 554557939653285 1095444195452208446 n
fot. Marcin Szczygieł

Zależy nam na naszym osiedlu i wierzymy, że Wam także! Liczymy więc na wysoką liczbę głosów na „Wyspy Zabaw” projekt osiedlowy numer 213!


Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej na osiedlu Plac Grunwaldzki” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA