od_nowa

Wybory do rady osiedla Plac Grunwaldzki – 17. października!

doroślipolecamyosiedlowe działaniaNasz Grunwald

Przed nami wyjątkowy dla Grunwaldu czas – tej jesieni wszystkie pełnoletnie osoby mieszkające na Placu Grunwaldzkim (i na każdym z czterdziestu ośmiu wrocławskich osiedli) będą mogły włączyć się w proces wyborów członków i członkiń swojej Rady Osiedla. 2021 rok to także wyjątkowa rocznica – trzydzieści lat temu doszło do uchwalenia samorządów osiedlowych i podziału Wrocławia na osiedla. Udział w wyborach do rad osiedli jest więc nie tylko obowiązkiem każdego i każdej z nas, ale i wyrazem uznania dla wszystkich osób, które działają lokalnie, dbając o swoje najbliższe sąsiedztwo. Jako partnerstwo Nasz Grunwald chcemy zachęcić Was – drogie sąsiadki i drodzy sąsiedzi – do aktywnego uczestnictwa w wyborach, których wyniki będą miały ogromny wpływ na najbliższe lata na naszym osiedlu. 

Pozioma grafika: na fioletowym tle zdjęcie fragmentów wieżowców z tzw. osiedla Manhattan przy placu Grunwaldzkim. Na nich zdjęcia tabliczek z napisem "most Grunwaldzki" i "Odra". Po lewej stronie tekst: 17 października zagłosuj na nową radę osiedla Plac Grunwaldzki!

Wybory do rad osiedli odbędą się w niedzielę 17.10.2021 roku

Mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia wybiorą łącznie 786 radnych osiedlowych, którzy utworzą samorządy na swoich osiedlach. Zanim jednak udamy się lokali wyborczych, warto zapoznać się z harmonogramem działań wokół wyborów:

  • do 17. września możecie zgłosić swoją kandydaturę do RO – zgłoszenia przyjmuje Miejska Komisja Wyborcza. Wszystkie ważne informacje (zarządzenia, harmonogramy, wzory dokumentów) w wersji cyfrowej znajdują się w miejskim Biuletynie Informacji Publicznej.

  • od 6. do 20. września osoby na stałe mieszkające we Wrocławiu i ujęte w stałym rejestrze wyborców mogą zgłosić się do obwodowych komisji wyborczych – pamiętajcie, że w komisji nie mogą pracować kandydaci i kandydatki do RO (ani ich najbliższa rodzina – dziadek, babcia, małżonek, żona, dziecko (rodzone lub przybrane), wnuczek i wnuczka; ograniczenie to dotyczy obwodowej komisji wyborczej w okręgu, w którym kandyduje dana osoba). Zgłoszenia kandydatów osób, które chciałyby w dniu wyborów pracować w Obwodowych Komisjach Wyborczych, przyjmuje Miejskie Biuro Wyborcze.

  • do 11 października możecie złożyć wniosek o wpis do stałego rejestru wyborców – jest to niezwykle istotnie w kontekście osób, które mieszkają na Placu Grunwaldzkim, ale nie są tutaj zameldowane (lub są zameldowane na pobyt tymczasowy), a także obywateli i obywatelek krajów UE (w tym osób zameldowanych na pobyt stały). Wniosek o wpis do stałego rejestru wyborców należy złożyć w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Wrocławia (ul. Gabrieli Zapolskiej 4, II piętro).

  • 17.10.2021 w godzinach 8:00-20:00 odbędą się wybory do Rad Osiedli – swoje głosy będziecie oddawać w jednym z dwóch lokali wyborczych:

    • Okręg wyborczy nr 1, obwód nr 18: siedziba Rady Osiedla Plac Grunwaldzki, ul. Mikołaja Sępa Szarzyńskiego 51
    • Okręg wyborczy nr 2, obwód nr 19: Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Zygmunta Janiszewskiego 14

Jeśli macie jakikolwiek wątpliwości odnośnie mechanizmu wyborów sprawdźcie SERWIS SPECJALNY oraz LISTĘ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ.

Pamiętajcie! To Wy wybieracie, kto będzie gospodarzem Placu Grunwaldzkiego – sprawna i zaangażowana w osiedlowe życie Rada to nowoczesne, dobrze zarządzane i przyjazne do życia osiedle!

Pionowa, prostokątna grafika: na liliowym tle widać kolaż czarno-białych zdjęć bloków mieszkalnych, mostu oraz znaku informacyjnego stojącego przed Mostem Grunwaldzkim nad Odrą. W tle widać różowe gwiazdki oraz tekst informacyjny na temat wyborów do rady osiedla Plac Grunwaldzki.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA