od_nowa

Wycieczka senioralna do Wałbrzycha

seniorzy

Za nami kolejna super inicjatywa z seniorkami i seniorami! Przedświąteczna wycieczka  krajoznawcza na Dolny Śląsk udała się wyśmienicie, o czym nam już nestorki i nestorzy osiedlowi mówią od wtorku. Bardzo cieszymy się, że udało się ją zorganizować, bo wiemy od Was, że potrzeby zwiedzania regionu i integracji podczas takich turystycznych wydarzeń są duże.

Zanim opowiemy Wam o wycieczkowych planach na 2024 rok, chcemy podsumować, co wydarzyło się we wtorek 19 grudnia. Wspólnie z grupą przesympatycznych  seniorek i seniorów wyruszyliśmy z naszego centrum o 8 rano. Wesoły autokar pełen serdecznych rozmów i sąsiedzkich opowieści niedługo później dowiózł nas do Wałbrzycha, gdzie razem zwiedzaliśmy Zamek Książ i Palmiarnię. Wycieczkę zaliczamy do niezwykle udanych i myślami jesteśmy już przy kolejnych tego typu inicjatywach. 

Kolorowa, pozioma fotografia: cztery uśmiechnięte seniorki pozują do zdjęcia w ażurowej karocy przed zamkiem w Wałbrzychu.
zdjęcie: Anna Pazdej

Celem organizacji wycieczki była promocja turystycznych atrakcji regionu ważnych dla tożsamości lokalnej, a także zachęcenie osób senioralnych do aktywnego wypoczynku na terenie województwa dolnośląskiego. Dzięki udziałowi wycieczce uczestnicy i uczestniczki projektu będą mogli poznać historię i walory turystyczne Dolnego Śląska.

Kolorowa, pozioma fotografia. Grupa seniorów i seniorek pozuje do zdjęcia z flaga Dolnego Śląska przed palmiarnią w Wałbrzychu.
zdjęcie: Anna Pazdej

Pierwszeństwo w wyjeździe mieli mieszkańcy i mieszkanki osiedla Plac Grunwaldzkiego w wieku 65+. Zaproszeni zostali również beneficjenci i beneficjentki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy i które narażeni są na wykluczenie społeczne.

Kolorowa, pozioma fotografia. Grupa seniorów i seniorek zwiedza Zamek w Wałbrzychu. Na środku zdjęcia przewodniczka opowiada o meblach, które znajdują się  wobecnie oglądanym pomieszczeniu.
zdjęcie: Anna Pazdej


Wycieczka senioralna odbyła się w ramach projektu „Seniorko, seniorze – zacznijmy OD NOWA!”, który realizuje Fundacja Ładne Historie dzięki finansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA