od_nowa

Zbliża się trzeci w tym roku nabór do Mikrograntów – jesienią weźcie miasto w Wasze ręce!

osiedlowe działaniapolecamy

Międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze, osiedlowe spacery historyczne, wieczorki literackie, a może cykl jesiennych koncertów na podwórku? Strefa Kultury Wrocław wraz z Fundacją Umbrella ogłaszają harmonogram sierpniowych konsultacji i od 1 września zapraszają do udziału w ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów! Jesienią we Wrocławiu zrealizowanych zostanie kilkadziesiąt nowych projektów.

Do zgłaszania swoich pomysłów szczególnie gorąco zachęcamy mieszkanki i mieszkańców osiedla Plac Grunwaldzki!

Na grafice cztery postaci oraz dodatkowe elementy jak mapa, pies, czy wiadro z farbą, narysowane w komiksowym stylu. Po prawej stronie napis: weź miasto w swoje ręce! 1-15.09.2021 Mikrogranty, nabów 3.

Poszukiwanie propozycji na nowe osiedlowe projekty w nadchodzącej odsłonie Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. Przez dwa tygodnie będziemy czekać na Wasze propozycje działań z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym. Jak co roku istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas. Na realizację Waszych pomysłów będzie go bowiem bardzo mało. Od ogłoszenia wyników naboru na początku października, do ostatniego dnia na zakończenie projektów miną tylko nieco ponad dwa miesiące!

Pamiętajcie też, że zgłaszane do naboru inicjatywy powinny zachęcać do wspólnego działania lokalne społeczności i pomagać w zacieśnianiu sąsiedzkich relacji. Obok jesiennych spotkań „na żywo” wciąż proponować możecie również działania w sieci oraz wydarzenia hybrydowe. Wasze propozycje realizowane musza być w głównej mierze na terenie Wrocławia, jednak by wziąć udział w naborze nie potrzebujecie stałego meldunku w mieście! 

Grupa ludzi. Ostrość zdjęcia na młodej kobiecie, trzymającej ulotkę projektu KTO TU MIESZKA.
fot. Jerzy Wypych

Trzy ścieżki do wyboru

Nabór do Mikrograntów niezmiennie podzielony jest na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnychdla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.

Jak zgłosić swoją propozycję? Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który od 1 września dostępny będzie na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty.

Dowiedz się więcej na spotkaniach informacyjnych

jeśli dopiero chcecie rozpocząć przygodę z programem, lub po prostu odświeżyć swoją wiedzę, jeszcze przed startem naboru szykujemy dla Was kilka spotkań informacyjnych, na których opowiemy nieco więcej o tym czym są Mikrogranty i jakie działania można do nas zgłosić. Tym razem spotkamy się zarówno w sieci, jak i na żywo.

W sieci zaplanowaliśmy trzy transmisje online. Pierwsza z nich poświęcona ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych odbędzie się 24 sierpnia. O Mikrograntach młodzieżowych porozmawiamy dzień później, czyli 25 sierpnia. Z kolei o szczegółach Mikrograntów NGO posłuchać będzie można 26 sierpnia. Każde spotkanie transmitowane będzie na facebookowym profilu Mikrograntów od godziny 17:30.

Po raz pierwszy w tym roku zaplanowaliśmy także spotkanie informacyjne na żywo! O szczegółach każdej ze ścieżek posłuchacie 31 sierpnia od godziny 17:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).

Mała dziewczynka z pomocą starszego chłopca podnosi dużą doniczkę lawendy.
fot. Meata Kaniewska

To jednak nie koniec możliwości na poszerzenie swojej wiedzy o Mikrograntach!

Przez cały czas trwania naboru można będzie skorzystać z mailowych oraz telefonicznych konsultacji z koordynatorami i koordynatorkami zespołów Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella. Na początku września odbędą się również specjalne warsztaty i szkolenia poświęcone każdej ze ścieżek. Zajęcia nie tylko umożliwią bliższe zapoznanie się z zasadami programu, a także pomogą lepiej poznać wymagania i formularz wniosku, który wypełniany jest przy zgłoszeniu projektu. Dokładne terminy szkoleń oraz przydatne dokumenty można znaleźć na stronach poszczególnych ścieżek:

Więcej informacji: 

www.wroclaw.pl/mikrogranty  
www.facebook.com/mikrogranty   

Na trawie pod drzewem stoi grupa ludzi słuchających wykładu młodego mężczyzny.
fot. Jerzy Wypych

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA