od_nowa

Zielony Plac Grunwaldzki - nabór do grupy roboczej

Nasz GrunwaldAktywni Obywatele – Fundusz Regionalnyedukacja

„Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA” to dwuletni projekt, który na wrocławskim osiedlu Plac Grunwaldzki realizuje Fundacja Ładne Historie. Naszym celem jest włączenie przedstawicielek i przedstawicieli lokalnej społeczności – osób mieszkających, pracujących lub uczących się na terenie Grunwaldu – we wspólne działania na rzecz poprawy jakości i użyteczności przestrzeni publicznej naszego osiedla. Ramą dla projektu jest odporność osiedla na negatywne skutki zmian klimatycznych – chcemy by Plac Grunwaldzki był zieloną, zrównoważoną i przyjazną jego mieszkańcom i mieszkankom przestrzenią.

Pracownia jest kolejnym po „Centrum Aktywności Lokalnej” i „Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży” zadaniem, które realizujemy na osiedlu pod wspólną marką Plac Grunwaldzki OD NOWA. W działania wokół projektu chcemy wciągnąć liderki i liderów lokalnych w każdym wieku – w naszej grupie roboczej jest miejsce zarówno dla osób studiujących na Grunwaldzie, dorosłych i rodzin z dziećmi, a także seniorek i seniorów, którzy tak jak my wierzą, że przestrzeń publiczna jest dobrem wspólnym!

z

Czy tak jak my chcecie, by wokół nas pojawiało się coraz więcej terenów zielonych? Zależy Wam tworzeniu przestrzeni sprzyjających integracji i pogłębianiu sąsiedzkich relacji? Też uważacie, że Plac Grunwaldzki potrzebuje wyrównania chodników i stworzenia zacienionych mini-ogrodów? Dołączcie do naszej grupy roboczej ds. Zielonego Placu Grunwaldzkiego, by wspólnie ze studentkami i studentami wrocławskich uczelni dowiedzieć się, jak możemy odmienić przestrzeń wokół nas!

Co trzeba zrobić, aby do nas dołączyć?

Wystarczy wysłać zgłoszenie wypełniając krótki formularz dostępny pod linkiem: bit.ly/REKRUTACJAzielonaGRUPAroboczaGRUNWALD

Nie trzeba być osobą pełnoletnią lub mocno zorientowaną w temacie ekologii, zmian klimatu lub infrastruktury miejskiej. Wystarczy być mieszkanką lub mieszkańcem osiedla Plac Grunwaldzki (lub okolicznych, śródmiejskich osiedli) i chcieć włączyć się w działania aktywistyczne dla Zielonego Placu Grunwaldzkiego. Wasze zgłoszenia przyjmujemy do 15 grudnia 2022 roku.

Co oferujemy?

Przed nami cykl darmowych i bardzo ciekawych spotkań wokół zazieleniania i przebudowy skrzyżowania ulic Benedyktyńskiej, Górnickiego, Grunwaldzkiej i Ładnej – chcemy zaprezentować Wam wstępną koncepcję zagospodarowania tego skrzyżowania, opowiedzieć o wypracowanym w tym roku pomyśle na to jak ten fragment osiedla uczynić przyjemniejszym i bardziej dostępnym miejscem, a przede wszystkim posłuchać Waszych opinii na temat potrzeb i oczekiwań lokalnej społeczności.

213030819 328843052224776 1970777195193977023 n
fot. Marcin Szczygieł

Co wspólnie wypracujemy?

Naszym celem i finalnym efektem pracy naszej sąsiedzkiej grupy roboczej będzie projekt przebudowy w/w skrzyżowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2023 roku. Dzięki dołączeniu do naszej grupy dowiecie się więcej o ekologii i wpływie klimatu na Wasze funkcjonowanie w mieście, o Wrocławskim Budżecie Obywatelskim i możliwościach, które stwarza ten program, a także poznacie się bliżej i zintegrujecie ze studentami i studentkami, dla których Grunwald jest niezwykle ważnym osiedlem!

Co warto wiedzieć o projekcie „Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA” przed wysłaniem zgłoszenia?

„Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA” to dwuletni projekt, który Fundacja Ładne Historie realizuje dzięki finansowaniu z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Jego głównym celem jest zwiększenie udziału społeczności wrocławskiego osiedla Plac Grunwaldzki w procesach związanych z kształtowaniem wyglądu i funkcjonalności ich najbliższego otoczenia poprzez wykształcenie grupy lokalnych liderek i liderów aktywnych w obszarze ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Naszymi partnerami i sojusznikami zielonych zmian na Placu Grunwaldzkim są m.in. Stowarzyszenie Architektów Polskich - oddział we Wrocławiu, Pasaż Grunwaldzki, ODRA Centrum i Fundacja Onwater.pl, Menthol Architects, PROLOG Studio oraz Akademickie Radio LUZ.

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem dobrowolnej zgody na wykorzystanie danych osobowych kandydatki/kandydata przez Fundację Ładne Historie zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Fundacja zastrzega, że dane osobowe zaproszonych do grupy osób – w tym imię, nazwisko i afiliacja – mogą zostać opublikowane na stronie internetowej www.placgrunwaldzki.com w celu promocji projektu.

Masz pytania odnośnie grupy roboczej lub prowadzonej przez nas pracowni? Napisz do nas!

Krzysztof Bielaszka - krzysztof.bielaszka@ladnehistorie.pl

***

„Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA” to projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

active citizens fund small

Plac Grunwaldzki OD NOWA to Centrum, w ramach którego dwa główne programy - Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim oraz Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży - współfinansowane są ze środków Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA