od_nowa

Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA – pierwsze wydarzenia w ramach pracowni obywatelskiej w 2022 roku

Aktywni Obywatele – Fundusz RegionalnyedukacjabadaniawarsztatyWrocławski Budżet Obywatelski

„Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA” to dwuletni projekt, który Fundacja Ładne Historie realizuje dzięki finansowaniu z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Naszym celem jest zdiagnozowanie potrzeb wrocławskiego osiedla Plac Grunwaldzki w kontekście zmian klimatu, a w efekcie zwiększenie udziału społeczności wrocławskiego osiedla Plac Grunwaldzki w procesach związanych z kształtowaniem wyglądu i funkcjonalności ich najbliższego otoczenia. Do końca stycznia prowadzimy nabór do zielonej grupy roboczej, ale przed nami dwa pierwsze wydarzenia w ramach projektu!

Czarna grafika, po prawej stronie zielony tekst: Architektura, historia, potencjał. Spacer rozpoznawczy. Po lewej stronie fragment czarno-białego zdjęcia przedstawiającego grunwaldzką esplanadę.

Pierwsze z nich to spacer rozpoznawczy „Architektura, historia, potencjał”, w ramach którego już 22 stycznia wspólnie z zieloną grupą roboczą zwiedzimy wrocławskie osiedle Plac Grunwaldzki. Po Grunwaldzie oprowadzać nas będzie Ewa Pluta – robotnica kultury, historyczka sztuki, zawodowo związana z Muzeum Miejskim Wrocławia i Fundacją Art Transparent.

  • Miejsce zbiórki: rzeźba Romana Pawelskiego „Atom” zlokalizowana przed Audytorium Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego (przy Fryderyka Joliot-Curie 15).
  • Czas zbiórki: 22 stycznia 2021 roku, godzina 15:00.
  • Zapisz się, aby wziąć udział w spacerze: https://forms.gle/wfMJZAgC5eTHf9Qi9

Czarna grafika, po prawej stronie zielony tekst: Mapowanie potencjałów grupy. Spotkanie warsztatowe. Po lewej stronie fragment czarno-białego zdjęcia przedstawiającego rondo Reagana oraz wrocławski Manhattann.

Kolejnym wydarzeniem, które w ramach projektu zaplanowaliśmy na styczeń tego roku, jest warsztat wydobywczy „Mapowanie potencjałów grupy”. Celem spotkania jest poznanie motywacji członków i członkiń grupy – stosując wizualne metody pracy, zbierzemy oczekiwania zespołu, poznamy wartości, które wyznają zaangażowane w projekt osoby oraz zidentyfikujemy obszary wiedzy (zarówno te, które wynikają z kompetencji posiadanych przez zespół, jak i te, które wymagają wzmocnienia w ramach pracy z ekspertami i ekspertkami). Chcemy poznać narzędzie i metody, które uczestnicy i uczestniczki znają i mogą przenieść na pole projektu. Przejdziemy przez proces od identyfikacji, poprzez kategoryzację, mapowanie do priorytetyzacji. Ubranie efektów pracy w wizualną formę, pozwoli nam wszystkim łatwiej odnaleźć się na mapie potencjałów i potrzeb. Spotkanie poprowadzą dr Kamila Kamińska-Sztark (Uniwersytet Wrocławski, Pełnomocniczka rektora ds. odpowiedzialności społecznej, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej) oraz Marcin Rosiński (projektant, opiekun merytoryczny Pracowni Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA).

  • Miejsce zbiórki: wejście do Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego (przy Fryderyka Joliot-Curie 12).
  • Czas zbiórki: 26 lutego 2022 roku, godzina 16:00.
  • Zapisz się, aby wziąć udział w warsztacie: https://forms.gle/kA2Gy6Ggftb3R1NK7

Zielona grafika, po prawej stronie czarny tekst: Czujesz chemię do Grunwaldu? Pracownia Obywatelska Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA. Po lewej stronie fragment czarno-białego zdjęcia kamiennej rzeźby przedstawiającej model atomu.


„Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA” to projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Logotyp Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Plac Grunwaldzki OD NOWA to Centrum, w ramach którego dwa główne programy - Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim oraz Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży - współfinansowane są ze środków Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA