od_nowa

Zimowa wycieczka dla seniorek i seniorów z Placu Grunwaldzkiego

seniorzyspacery

Plac Grunwaldzki jest dla nas sercem Wrocławia, a Wrocław sercem Dolnego Śląska. Nasz region to magiczne miejsce, do zwiedzania którego zawsze mocno zachęcamy — zwłaszcza jeśli na co dzień nie ma się możliwości organizacji sąsiedzkiego wyjazdu. Taką grupą najczęściej są seniorki i seniorzy, którzy często zgłaszają nam potrzebę organizacji wyjazdu turystyczno-integracyjnego, podczas którego poznają lepiej dolnośląskie dziedzictwo.

Kolorowa, pozioma fotografia: grupa seniorów i seniorek słucha opowieści o historii Zamku Książ. Zaraz rozpoczną zwiedzanie.
zdjęcie: Kalina Żaczek

Przed tegoroczną Gwiazdką mamy więc wyjątkowe zaproszenie dla seniorek i seniorów z osiedla Plac Grunwaldzki. W dniu 19 grudnia (wtorek) 2023 roku odbędzie się jednodniowa wycieczka turystyczna do jednego z najważniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. Odwiedzimy trzeci co do wielkości zamek w Polsce a tam, wystawę Magia Świąt w Zamku Książ oraz Palmiarnię na terenie Wałbrzycha. Autokar jak i trasa wycieczki zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Koszty dojazdu, bilety wstępu oraz wyżywienie pokrywają organizatorzy projektu.

Zapisy

Na wyjazd obowiązują zapisy – telefoniczne pod numerem 71 757 15 87 lub osobiście w siedzibie naszego Centrum, Plac Grunwaldzki OD NOWA ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a, 1 piętro do czwartku 14.12.2023 w godzinach 12.00 - 17.00.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu, dostępnego pod adresem: bit.ly/wycieczka_regulamin.

Kolorowa, pozioma fotografia: grupa seniorów i seniorek słucha spaceruje po parku wokół Zamku Książ. W tle między drzewami widoczny jest zamek.
zdjęcie: Kalina Żaczek

Celem organizacji wycieczki jest promocja turystycznych atrakcji regionu ważnych dla tożsamości lokalnej, a także zachęcenie osób senioralnych do aktywnego wypoczynku na terenie województwa dolnośląskiego. Dzięki udziałowi wycieczce uczestnicy i uczestniczki projektu będą mogli poznać historię i walory turystyczne Dolnego Śląska.

Pierwszeństwo w wyjeździe będą mieć mieszkańcy i mieszkanki osiedla Plac Grunwaldzkiego w wieku 65+. Zaproszeni zostaną również beneficjenci i beneficjentki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy i które narażeni są na wykluczenie społeczne.


Wycieczkę organizuje Fundacja Ładne Historie dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA