od_nowa

Zlepmy sąsiedzkie więzi - międzypokoleniowe mikołajki

osiedlowe działania

Zapraszamy Was mieszkańcy i mieszkanki, wolontariusze oraz wolontariuszki na przedświąteczne wydarzenie „Zlepmy więzi, czyli nasze sąsiedzkie mikołajki”. Spotkajmy się razem 16 grudnia w przestrzeni Plac Grunwaldzki OD NOWA. 

Kolorowa, pozioma fotografia: w pomieszczeniu przy długim stole siedzi duża grupa osób w różnym wieku, trwa osiedlowe spotkanie świąteczne. Wszyscy jedzą wspólnie przygotowane smakołyki, rozmawiają i śmieją się.
zdjęcie: Marcin Szczygieł

Doceniamy każde Wasze wsparcie

Wiemy, ile dla nas robicie, dlatego w tym pięknym świątecznym okresie chcemy się z Wami spotkać. Na mikołajkach będziemy tworzyć nie tylko świąteczne dekoracje, czy dekorować pierniczki, lecz to, co dla nas najbardziej istotne wzmacniać WSPÓLNE WIĘZI. Chcemy poznać wasze świąteczne tradycje. Będzie czas na przywołanie przeżyć, ciekawią nas wasze relacje z tego specjalnego czasu w roku,  dlatego spotkajmy się i przywróćmy nasze historie w pogodnej atmosferze. 

Czas przygotowań może być wyjątkowy

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do podzielenia się rodzinnymi lub ulubionymi recepturami na pierniczki, keks, czy wyborny barszcz lub  jarzynową sałatkę. Może chcecie wziąć udział w kulinarnym wolontariacie i przygotować z nami mały poczęstunek na dzień wydarzenia? 

Chcielibyśmy wszyscy razem podczas naszych sąsiedzkich mikołajek cieszyć się smakiem tradycji.

Wolontariat kulinarny planujemy na 14 i 15 grudnia od godziny 15.30 do 19.00. Zgłoszenia przyjmuje: Katarzyna Pela pod adresem: katarzyna.pela@ladnehistorie.pl

Kolorowa, pozioma fotografia. Na pierwszym planie kilkuletni chłopiec dekoruje lukrem ręcznie robione pierniczki. W tle inne dzieci ozdabiają swoje wypieki.
zdjęcie: Marcin Szczygieł

Harmonogram wydarzenia  głównego – sobota 16 grudnia

  • 14:30 - 15:30 Wspólne dekorowanie świątecznych pierników
  • 15:30 - 17:00 Warsztaty tworzenia świątecznych dekoracji 
  • 14:30 - 17:00 Rozmowy, dzielenie się doświadczeniami i opowieściami

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy – każde z warsztatów ma charakter otwarty i bezpłatny, a wzięcie w nich udziału nie wymaga wcześniejszego potwierdzenia swojej obecności.

Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni Plac Grunwaldzki OD NOWA przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a (I piętro, wejście od podwórza) i potrwa od 14:30 do 17:00. 

Jesteśmy dumni z wolontariuszy i wolontariuszek

Wydarzenie jest koordynowane przez naszą wolontariuszkę Katarzyną Gajdę wraz z babcią Panią Ewą Sadowską. Od tego momentu, jako Fundacja Ładne Historie mamy szansę dwa razy w roku przekazać wolontariuszom i wolontariuszkom do własnej realizacji mikro projekt. Zawdzięczamy to uczestnictwu naszej Fundacji w projekcie z Korpusu Solidarności – Rządowy Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030. 

To wspaniała możliwość zrealizowania projektu w małej skali właśnie przez wolontariuszy i wolontariuszki i takie możliwości będą też w przyszłym roku.


Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności - Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

belka korpus

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności.
Plac Grunwaldzki OD NOWA