Od pięciu lat rozwijamy naszą współpracę z Wrocławską Spółdzielnią Socjalną. W 2025 roku planujemy zorganizować szereg bezpłatnych wydarzeń dla lokalnej społeczności, w tym piesze wędrówki po osiedlu, spotkania wokół rzemiosła i warsztaty wzmacniające dla pracowników i pracowniczek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz, w gronie partnerstwa lokalnego, obchody piątej edycji Święta Osiedla Plac Grunwaldzki.
Budowanie trwałych relacji wymaga zaangażowania. Od początku naszej obecności na Grunwaldzie, Wrocławska Spółdzielnia Socjalna aktywnie uczestniczy w partnerstwie lokalnym „Nasz Grunwald” i jest naszym partnerem, z którym wspólnie rozwijamy przestrzeń Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 63a.
Dbając o potrzeby lokalnej społeczności, kolejny rok z rzędu stworzyliśmy program aktywności wzbogacających ofertę naszego Centrum. W 2025 roku spotkamy się zarówno w siedzibie przy Skłodowskiej-Curie 63a na warsztatach rzemieślniczych i spotkaniach rozwojowych, jak i na świeżym powietrzu podczas pikników oraz spacerów tematycznych.
Planowane działania na 2025 rok:
- 8 spacerowych wędrówek tematycznych po osiedlu Plac Grunwaldzki w ramach cyklu „Pracownia zewnętrzna”
Wiosna i lato to idealna pora na spacerowanie! Tegoroczna edycja naszego cyklu pieszych wędrówek podzielona została na 4 bloki tematyczne: wspomnienia mieszkańców i mieszkanek; na tropie natury; dialog wokół ulicy Szczytnickiej i Ronda Reagana oraz historia Klinik. Na pierwsze spacery zapraszamy już w kwietniu!
- 8 warsztatów kreatywnych dla miłośników_czek rzemiosła w ramach cyklu „Powrót do rzemiosła”
Podczas warsztatów przybliżymy sobie tradycyjne techniki rękodzielnicze. W ramach 6 zaplanowanych spotkań, Plac Grunwaldzki OD NOWA zamieni się w pracownię krawiecką. Więcej szczegółów niebawem! 2 dodatkowe warsztaty dedykowane będą osobom g/Głuchym, a poprowadzą je Monika Splotka i Zakwas Studio.
- 2 warsztaty wzmacniające dla pracowniczek i pracowników terenowych zespołów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu
Warsztaty dla pracowników i pracowniczek socjalnych z Agnieszką Kozak zaplanowane zostały na kwiecień. Tematyka spotkań dotyczyć będzie wsparcia i rozwoju kompetencji komunikacyjnych zespołu.
- Piąta edycja Święta Osiedla Plac Grunwaldzki
Kontynuacja naszej tradycji wspólnego świętowania i integracji mieszkańców osiedla zapoczątkowana przez partnerstwa lokalne „Nasz Grunwald”. Piąta edycja Święta Osiedla Plac Grunwaldzki odbędzie się w czerwcu, a towarzyszyć jej będą piesze wędrówki, sąsiedzki piknik i wiele różnych atrakcji.
Współpraca pomiędzy Fundacją Ładne Historie i Wrocławską Spółdzielnią Socjalną odbywa się w ramach prowadzonego przez Wrocławską Spółdzielnię Socjalną projektu „CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – SKŁODOWSKIEJ-CURIE”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

